| callisto a întrebat:

Cum imi pot recapata mirosul si gustul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miki_4604 a răspuns:

Primul simptom al insuficientei de Zinc in organism se manifesta prin pierderea simtului olfactiv si simtului gustativ, când barbatilor nu le place hrana preparata de soţie si se plang ca nu-i simt gustul: „Cum, eu am petrecut toata ziua la bucătărie ca sa prepar un prânz delicios si nici măcar nu mă saruti pentru asta?", „Interesant, eu am intrat in bucătărie si nu am simţit nimic". Aceasta se produce datorita insuficientei de Zinc.www.tiens-romania.ro

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PatyKan a răspuns:

Cum ai reusit sa ti le pierzi?hee hee
Daca esti racit, iti vor "reveni" ele. Nu poti face mare lucru sa le recapeti, decat sa te faci bine. happy