| Cksihja a întrebat:

Cum îmi pot vedea analizele făcute în anii anteriori gen radiografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nimeni nu pastreaza analizele, odata ce ti s-au predat, este interesul tau sa le pastrezi sau nu.

| aneliram a răspuns:

Le păstrezi.

| Nume6 a răspuns:

Întrebi la clinica sau spitalul unde le-ai făcut, cu numele, anul când le-ai făcut și ziua, o să ţi se mai ceară și alte informaţii, de obicei câţiva ani la păstrează. Dacă nu, te duci la medicul de familie, dacă ai fost atunci la el când le-ai făcut poate a făcut o copie. Încercarea moarte n-are.