| NuConteazCineSunt0 a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai meningita? Pe unde te doare capul si cat si ce simptome ai? Puteti sa spuneti mai multe despre aceasta boala de exemplu cum se ia, etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iti spun din propie experienta, te simti mereu obosit, nu suporti lumina deloc, nu iti poti intoarce gatul, il simti intepenit,nu iti poti duce capul la piept, esti confunz de multe ori,depresiv,nu ai chef de mancare,inainte sa intri in coma in ziua aia te simti rau de tot, plus o ameteala de abia te ti pe picioare,respiri involuntar rapid, apoi intri in febra si cam aici se termina starea constienta, eu avut am avut si otita si Pneumonie, am avut meningita bacteriana, nu sta acasa daca simti asta, boala asta ucide rapid daca nu primesti tratamet nu exista leac

| Henrypericolpublic a răspuns:

Pai te simti rau, vomiti si ai dureri la cap si posibil ameteala.
In al doilea rand e sentimentul de deranj, de a nu fi in apele tale.
Daca ai suspiciuni fugi la doctor si nu mai sta caci se poate ajunge la deces.
Meningita e o boala a creierului, mai exact a membranei care inveleste creierul. Deci e grea treaba