Întrebare recomandată | Kiki20098 a întrebat:

Cum iti dai seama ca este carnea alterata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Dupa miros si culoare. Daca mirosul e neplacut, e clara situatia. La culoare, in cazul in care nu sunt pete, trebuie sa stii ce culoare are carnea in mod normal, adica: de vita e rosie, de pui are nuanta aceea piersicie foarte deschisa si asa mai departe. Eu una am auzit de tot felul de practici prin magazine, cum ca ar spala carnea si mezelurile cu otet(parca). Nu mai zic de adaosul de condimente, de aceea iti recomand sa cumperi de la magazine de incredere, poate magazine de unde cunosti persoane din interior sa te poata lamuri sau chiar de la magazine cu foarte multi clienti unde nu ar avea timp sa se strice. Daca poti lua din surse de tara e perfect... Sa stii ca sunt persoane care cresc animale si dupa vand o buna parte din carne. E mai ok sa cumperi de la oamenii astia, pentru ca nu mai ai atatea chimicale in ea.

| Kiki20098 explică (pentru anamariarot):

Am auzit si eu ca spala mezelurile cu otet.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Miroase dezgustator,are un gust evident,de care stricata si devine usor unsuroasa. Nu merita sa mananci carne,cu atat mai mult daca ai impresia ca ar fi si alterata! Carnea este cadavrul pe care il lasa animalul in urma lui,dupa ce moare! poate chiar animalul intrat in nefiinta,daca intelegi mai bine asa. Nu se stie ce infectii pot sa intalnesti in organismul animalului,cum nu poti stii nici cate chimicale si ce fel de substante a acumulat trupul animalului dupa ce a fost omorat,cu ce a fost injectat si in ce conditii a trait atat inainte cat si dupa ce a decedat. Nu in ultimul rand,vreau sa mentionez ca orice mancare moarta(cum e carnea) dauneaza pentru ca nutrientii se cam pierd iar animalul, inainte sa moara stie ca este atacat si secreta multa adrenalina, datorita fricii pe care o traieste. Acest hormon, pe langa lipsa de nutrienti si grasimea in exces, iti imbatranesc si deformeaza corpul(ex: daca mananci multa carne de porc, vei arata ca unul, oarecum)
Sanatate!

| andrabella a răspuns:

Dupa culoare si miros

| andrabella a răspuns:

Am o cunostinta lucreaya la un supermaket foarte cunoscut, mi+a spus ca ea nu manaca carene si mezeluri de la magazin, mi+a spus in felul urmator, spala carnea cu otet si cu sapun si o fac cu tot felul de substante, plus de asta schimba si termenele de valabilitate

| GirlSense a răspuns:

Își schimbă culoare ușor atunci când începe să se strice, devine vâscoasã la atingere și are un miros ușor înțepător, la pui. La celelalte: vită sau porc principiul este același doar că îți dai seama mai repede după culoare, se învineţesc mai proeminent din cauza culorii, cărnii mai închisă la culoare.