| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti faci o asigurare de sanatate fara sa fi anajat?
De ce acte ai nevoie?
Poti sa o faci doar personal (sa te prezinti tu nu sa trimiti pe cineva)?
Cat platesti daca nu ai mai fost pana acum asigurat?
Este valabila asigurarea inainte sa iti vina cardul? (iti da o dovada pe care sa o dai medicului cand te prezinti la consult sau tratament)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Natalia fi atenta, te inregistrezi ca persoana fara venit la finante apoi spui pe cate luni vrei sa isi faci, de exemplu pe 3 luni, e scump acum e 190 ron per luna, apoi dupa ce ai platit mergi la casa de asigurari de dimineata desigur, apropo frumoasa poza

| francut a răspuns (pentru francut):

Da, ti se da o dovada.

| RAY a răspuns (pentru francut):

Aia a fost in anul 2016, fi atent cum o informezi pe natalia, in anul 2018 costul e 190 ron,
Astfel, de exemplu, o persoană care începe plata la CASS din ianuarie 2018 datorează lunar 190 de lei (adică 10% din salariul minim, care e 1.900 de lei), adică 2.280 de lei pentru întreg anul 2018 (190 de lei x 12 luni).

https://www.avocatnet.ro/......%9Bie.html

| francut a răspuns (pentru RAY):

Era vorba de acte si de proceduri, nu de valoare. Si painea, ieri avea un pret, azi are altul.

| RAY a răspuns (pentru francut):

In intrebare era vorba si de cat costa asigurarea de sanatate lunara