| AAandreeaAA a întrebat:

Cum m-as putea omori? P. S : sa fie dureros, (poate fii si sangeros)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diana_4238 a răspuns:

Dc sa te omori? esti emo? ai o problema cu dragostea? sau ce? viata ii frumoasa si uite am sa-ti las o scurta predica laughing "Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!"

15 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cu asemenea lucru nu se glumeste, viata iti este data fara sa o ceri si trebuie s-o parasesti atunci cand iti aduci la indeplinire "misiunea" pentru care ai venit pe pamant. Viata este frumoasa si mult prea scurta si asa, dar sa-ti doresti moartea este un lucru ingrozitor si este si un mare pacat.
Daca acum ti se pare ca nu ai pentru ce trai, gandeste-te la parintii tai, cate au facut pentru tine ca sa cresti, ca sa ai ce-ti trebuie si s-au stradiut sa te educe pentru a deveni un OM de care sa fie mandri.
Incearca sa te gandesti ce poti face pentru a deveni si tu utila la randul tau, pentru a-i ajuta pe parintii, bunicii tai si pe altii mai necajiti decat tine si vei vedea ca nu o sa mai ai timp sa te gandesti la tine, la cat de "nefericita" esti si cat de tare te-ai plictisit de viata pe care o duci.
Suicidul este un act de egoism fata de cei dragi si de lasitate fata de tine insuti.
Incearca sa gandesti pozitiv, sa gasesti in viata ta lucrurile care te-au nemultumit si sa gasesti solutii pentru a-ti merge mai bine.
In alta ordine de idei invata si la gramatica pentru ca nu prea stii sa scrii: ai scris "mas" in loc de m-as, ai scris "fii" in loc de fi, oricum mai ai multe de invatat si va mai trece multa vreme pana cand iti va veni si "ceasul mortii", asa ca pana atunci traieste demn, cu responsabilitate si lupta, zi de zi, pentru ca viata ta sa fie buna si sa merite traita.
Multa sanatate si maturizeaza-te, este timpul.

| Daria a răspuns:

Sa nu te omori.De ce nu te bucuri de viata asa cum e si sa ii multumesti la Dumnezeu pentru ce ai? Si totusi, ce problema imensa ai de vrei sa ajungi la sinucidere?raised eyebrows
Te-a parasit iubitul, n-ai incheiat cu media 10 sau esti pedepsita? Ce traaaagic.straight faceTermina cu prostiile si infrunta viata asa cum e ea. Pun pariu ca ai tot ce-ti trebuie, esti sanatoasa, ai o familie, ai un acoperis deasupra capului...nu? Vrei doar sa atragi atentia in jurul tau.
Sinucigasii sunt niste lasi, pentru ca le e frica de viata, le e frica s-o infrunte si sa o traiasca asa cum este.Alegerea e doar a ta.Eu am incercat sa-ti readuc capul pe umeri, daca n-am reusit asta este, fa ce vrei, alegerea iti apartine!kiss

Daria, 13.

| deeeeeebora a răspuns:

1.cred ca vroai sa vezi doar raspunsurile pe care le vei primi si sa te distrezi copios

2. dar, sunt si unii oameni care gandesc in acest mod la care i-as aminti ca este un pacat, ca Totusi exista Cineva care ii iubeste si ii asteapta, dar numai cand Dumnezeu decide. e un lucru las sa te omori atuncii cand lumea nu-ti convine. daca nu esti iubita, IUBESTE pe ceilalti fa-ti rost in viata, iarta si ajuta...la asta ne-a chemat Tatal din cer:) http://www.youtube.com/watch?v=ApGYMw-U0Nk

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Voi va bateti joc de noi?
Cred ca este a-3-a intrebare de genul acesta pe care am vazut'o azi!
Aveti nevoie de un psihiatru oh go on
Nu va inteleg straight face
Poti spune ca viata este urata, dureroasa etc. insa niciodata nu ai sarit in sus de fericire?
Si eu am momente cand simt ca imi cade cerul in cap. Sa ma sinucid? Nici gand! Dupa toate clipele urate, vin 10000 de clipe frumoase. Cand sunt la scoala [ desi toti spun ca o urasc (si eu, temele, testele, orele etc) dar la scoala ori in pauze ori in ore, rad impreuna cu colegii pana nu mai putem, dupa scoala iesim, ne distram...acasa...deja am ajuns in.] ma simt foarte bine alaturi de prieteni, radem, glumim.
Sunteti niste lasi! Renuntati asa usor?
Maine poate va fi mai bine. Daca nu maine, poimaine, dar va fi candva!
Atat am avut de spus.Parerea mea nu stiu cat conteaza, insa gandeste-te oh go on
Nici nu cred ca ar avea rost sa raspundem la astfel de intrebari oh go on [ sunt aproape sigura ca sunt puse la vrajeala, insa in ziua de azi nimic nu ma mai uimeste! ]

| RфZaημtzα a răspuns:

Tu nu esti normala? Spanzura. te fata.Esti varza la creierii capului.

| Be12345 a răspuns:

Suferi de bagare in seama pe TPU?laughingcrezi ca daca zici ca te omori te baga lumea in seama cum a mai facut unu azirolling on the floor sfatul meu du-te la nebuni

| Be12345 a răspuns:

P. s esti emo?laughing

| Be12345 a răspuns:

Pacat ca nu pot sa te vad ca mi-as lua o punga de popcorn si as spune incontinuu : n`ai tupeu laughing

| Be12345 a răspuns:

Crek daca te`ar vedea psihologul ar muri de ras.sau de plans(de bucurie laughing )

| AikkoxD a răspuns:

Du-te la psiholog. Va fi dureroooos.

| Dreamy a răspuns:

Ia-te de mana ca petrika. 2 nebuni. Mai bine vorbeste ca un psiholgo sau ca un preot. Ei te pot ajuta!

| PrincessConsuela a răspuns:

Wow!rolling on the floorVai de capul taulaughing Asta-i maxima!laughing Esti emo sau mai rau?!

| music4ever a răspuns:

Tu esti prost/a?

tu esti nebun/a

cum sa te omori?
cine tia luat minitile?laughing

auzi...cica sa te omori
tu...mai bine du-te sh invata nu cum sa te omori ci cum sa iei note mari la scoala

| LauraPop1999 a răspuns:

Dragă Andreea,
Gândeşte pozitiv! Cum poţi să te gândeşti la aşa ceva?
Întrebarea aceasta este stupidă! Eu te sfătuiesc să
nu mai pui asemenea de intrebări deoarece sunt
stupide! Nici nu se merită să răspundem la aceste
întrebări! Nu te supăra pe mine dar acesta este
adevărul!

| vasilevaleriu a răspuns:

Ei degetul mic de la mana dreapta si il bagi in fund si gata. sper ca glumesti.