| germanugermanu a întrebat:

Cum ma pot ingrasa? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Th3eo a răspuns:

Respecta mesele principale ale zilei si ia multe gustari intre ele. manca mancaruri care contin multe calorii si cauta retete de ingrasat pe ent dau la un doctor specialist. Uite aici una:

Mic dejun

Varianta 1: cereale cu lapte si banane, un ou fiert (moale) cu paine, un ceai indulcit cu miere

Varianta 2: un sandwis cu branza feta, nuci pisate, amestecate cu miere si iaurt

Varianta 3: cascaval pane, doua felii de paine, +/-rosii si castraveti, desert obligatoriu daca nu ai mancat cele 2 felii de paine

Regim sanatos de ingrasareGustare (10:00)

Varianta 1: sandwis cu sunca si cascaval, fructe din compot

Varianta 2: un cartof copt cu unt, cateva patratele de ciocolata

Varianta 3: iaurt cu cereale, miere si nuci sau alune

Pranz:

Varianta 1: pui la gratar cu salata de rosii (cu ulei de masline) si branza feta rasa pe deasupra, 2 felii de paine, o prajitura desert

Varianta 2: supa de legume, 200 g de carne de vita fiarta cu cartofi fierti amestecati cu unt, paine, desert la alegere

Varianta 3: carne de porc la gratar, salata de rosii sau salata verde, cartofi copti cu unt, paine

Gustare la 17:00:

Varianta 1: cacao cu lapte si un croissant

Varianta 2: 2 sandwisuri cu branza rasa si amestecata cu unt si cu marar sau ardei sau ce-ti place tie, doua felii de paine. Stafide

Varianta 3: un pahar de lapte (sau iaurt) cu biscuiti, cateva nuci sau alune

Cina:

Varianta 1: supa de pui cu fidea multa, paste cu unt, branza si sunca de praga, desert: struguri

Varianta 2: supa de cartofi, peste la gratar cu legume fierte, tarte cu fructe la desert

Varianta 3: piept de pui la gratar, piure de cartofi, 2 mere coapte

6 răspunsuri:
| FlaviFlv a răspuns:

Du-te la un nutritionist, el iti spune exact ce iti trebuie, in functie de metabolism.

| alexno2 a răspuns:

laughing simplu ai bunica? daca da du-te la tara si vezi cand face mamaliga ia cand e foarte moale intr-un castron si mananca cu zahar chir din ala sa vezi cum te ingrasi am facut pe pielea mea

| lore13 a răspuns:

Mancand orice si la orice ora...
mai ales multe grasimi

Stefan
| Stefan a răspuns:

Depinde de persoana, pentru ca sunt persoane care pot manca foarte mult si sa nu se ingrasa mai deloc, iar altele se ingrasa din mancare putina, oricum grasimile nu sunt arse la fel ca toata lumea. Eu iti recomand sa mananci cand iti este foame si ai pofte, evita sa muncesti prea mult si consuma dulciuri.

| PopescuAdina a răspuns:

Uite aici o cura de ingrasare testata care da rezultate :
http://medicul.net/nutritie/cura-de-ingrasare/

Si nu in ultimul rand trebuie sa ai multa vointa si rabdare.
Bafta!

| joke a răspuns:

Fa-ti un stotongue