| Girly97 a întrebat:

Cum ma pot obisnui rapid la fusul orar al Spaniei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La fel ca si cu trecerea de la ora de vara la ora de iarna (sau invers).

| anonimg a răspuns:

N-ai nici o treaba cu fusul orar. Esta diferenta doar de o ora. Nesemnificativ. Doar daca te duceai in America era mai greu.
Dar oricum, acum nu cred ca vei putea trece vreo granita spre Spania. Poate ca te lasa la noi, dar nu stii daca la celelalte.

| Girly97 explică (pentru anonimg):

Nu acum, la anul.

| Panamax a răspuns:

Daca o ora este o problema pentru tine mai bine stai acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să mănânci multă paella și o dată la 8 ore să strigi în gura mare "ESTOY EMBARASADAA! "

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Paella sunt placintele acelea care se faceau cu cartof si ou? Ca nu mai stiu cum se numesc. Imi placeau la nebunie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Habar nu am, n-am mâncat paella, n-am fost în Spania.))

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Gata, am aflat! Este tortilla ce am mancat eu. Buna rau de tot.
https://retete.unica.ro/......-espanola/

| Simpatic a răspuns (pentru anonimg):

Da, ca restul mancarurilor din Spania mai ales cele cu specific catalan sunt praf, tot mancarea romaneasca este mai misto.
ANDALE ANDALE

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Ar fi bine daca nu ai mai acorda atata importanta unor lucruri minore.Nu ele in sine dauneaza, problema e cum le vezi tu.

| Mogiojojo a răspuns:

Pe bune? E diferenta de o fuc*ing ora, nici nu o simti.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

E diferență doar de o oră, la vrei să te obișnuiești? E Europa, unde ai senzația că te duci, în Noua Zeelandă, în Australia?