| TudorFox a întrebat:

Cum poate ajunge un om sa aiba deficiente mintale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum definești deficiențe mintale?
In raport cu un standard de eficiență.
Când spui - ajunge- presupui o evoluție.
A ajunge să aibă, în maniera în care întrebi presupune o achiziție, dobândirea unei propietăți personale prin acțiune concretă.
Când pui înainte un -poate-, acela trebuie confruntat cu - nu poate-.
Apoi te referi la -un om- ca la o specie aparte care nu ar trebui să treacă printr-un asemenea proces.
Toate acestea denotă despre dta că ești complet înafara domeniului abordat, cu păreri preconcepute, astfel încât oricare ar fi răspunsul primit, nu vei fi mulțumit, nici de acord.
Astfel, mai citește, mai educă-te și apoi revino la dialog.

| Nirvanaaa a răspuns:

Posibil traume, socuri puternice.

| Crackman a răspuns:

Atacuri de panica, traume, atac cerebral, nebunie, o lovitura la cap, lovitura de traznet, rabie

| StruțulSuprem a răspuns:

Sa stea in ploaie mult si sa i se arda circuitele.

| neicuM a răspuns:

Pot fi din naștere, în urma unor șocuri sau din pricina varstei!