| dany5555 a întrebat:

Cum pot afla daca am probleme cu circulatia? Care sunt simptomele? Exista boli grave? :-s

Si. unde trebuie sa ma duc la spital pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Semne ale unei circulatii arteriale deficitare: puls slab/absent la nivelul extremitatilor, maini/picioare reci, sensibilitate scazuta la nivelul pielii, caderea parului, crampe musculare, ulceratii, s.a.
Semne ale circulatiei venoase deficitare: senzatie de greutate in picioare, umflarea picioarelor, aparitie venectaziilor, a varicelor, pigmentarea pielii de la nivelul gambelor/picioarelor, ulceratii, s.a.
Poti consulta un medic cardiolog pentru astfel de probleme.
http://www.i-medic.ro/blog/despre-boli-varice

http://www.i-medic.ro/analize/angiografia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme cu circulatia, ar trebui sa inveti Legislatia Rutiera.

| DarkShina5566 a răspuns:

Ne spui si noua care circulatie? Ca sunt mai multe tipuri.

| dany5555 explică:

Sanguina rolling eyes

| missme23 a răspuns:

Prima data va trebui sa mergi la medicul de familie si de acolo el iti va da trimitere cel mai probabil dupa un consult. lui ii vei spune ce simptome ai, iar el te va indruma.