Întrebare recomandată | papuciirupti a întrebat:

Cum pot face o curatare/detoxifiere mai rapida a colonului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2L de apa pe zi fara nimic altceva timp de o luna, te lasa limpede si posibil in loc de sperma apa vei ejacula

| papuciirupti explică (pentru mgtow):

Realizezi ce ai scris?
probabil esti extraterestru tu si traiesti doar cu apa.

| Kanyee a răspuns:

Te lasi de prajeli, carne, oua, lactate. Mananci numai fructe, legume, bei apa. Pe langa astea, mai ajuta taratele de psyllum, luate neaparat cu o cantitate mare de apa. Zeama de lamaie de asemenea.

| siriusblack98 a răspuns:

Cu dieta.Iei legatura cu un nutritionist, platesti 1 sedinta si iti face un program cu o dieta ''personalizata'' pentru varsta si greutatea ta.Mai sunt in farmacii si suplimente alimentare gen colonhelp dar cel mai bine si metoda garantata este sa consulti un nutritionist inainte.Un sfat de la expert nu strica.

| Itanul a răspuns:

Cu sare amara. Se gaseste in farmacii.

Răspuns utilizator avertizat
| AnutaAna a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa iti schimb alimentatia. Daca ne gandim la cele 2 posturi mari de peste an, pot sa-ti spun ca dupa iesirea din post iti simti altfel organismul. Asa ca redu cantitatea de carne din alimentatie sau chiar renunta, mananca mai multe cereale, legume, fructe si peste. Foarte buna in curele de detoxifiere este apa alcalina, apa cu ph mai mare de 7. Eu beau apa Calipso cu ph 8, 2. Toxinele sunt principala cauza pentru imbatranire si degradarea starii de sanatate, iar apa alcalina este ideala pentru o buna detoxifiere.

| Adimistrator a răspuns:

Toxi colon iti recomand.