| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi un expert în sănătatea ficatului?
E suficient pentru inceput să citesc aceasta carte stufoasă?

https://www.libris.ro/......13218.html

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă faci facultatea de medicina și vreo specializare pe gastroenterologie plus 10 ani experiența, atunci putem spune ca poți deveni un expert.

| Endita4689 a răspuns:

Nu este suficient.
Dacă ai bacalaureatul, poți urma măcar cursuri de asistenți medicali.