| Johanndjmt2 a întrebat:

Cum pot opri caderea parului si cum pot stimula regenerarea acestuia?
Ce metode sau produse cunoasteti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

incearca sa faci un tratament cu ulei de ricin

| Azµre a răspuns:

Alpecin Forte de la farmacie, este un tratament împotriva căderii părului, costă 25 de lei

| Isabella95 a răspuns:

Pentru caderea parului este un tratament pe baza de ulei de masline

| aleahimk a răspuns:

Ulei de ricin, sau mai bune sunt fiolele de la Gerovital. Uite si un link : http://www.farmec.ro/......ui-66.html

| dishea a răspuns:

Gerovital tongue

| BlackF a răspuns:

Parul poate sa cada din multe motive. cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog, iti faci niste analize si alegi tratamentul care ti se potriveste cel mai bine. Eu momentan urmez un tratament cu minoxidil ( de la Rogaine) si parul nu mai cade decat 2-3 fire pe zi. si conform spuselor doamnei doctor dermatolog, ar trebui sa se regenereze complet in 3-4 luni. Pana atunci, fiindca am parul destul de rar, folosesc Toppik, un produs cosmetic ce face parul sa arate foarte des. In cazul meu e solutia ideala, nimeni nu stie ca am probleme cu caderea parului, pentru ca nu se observa deloc ca am parul foarte rar.