| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot opri masina de spalat rufe inainte sa se termine programul de spalare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Fie apesi pe butonul Power, fie o scoti din priza. Apoi trebuie sa astepti 2-3 minute sa se deblocheze "hubloul". Nu stiu daca e nevoie sa astepti la toate modelele de masini de spalat, stiu doar ca la Indesit si Whirlpool asa se intampla.

| anonim_4396 explică (pentru alexmircescu13):

Si pot sa scot rufele? apa nu ramane inauntru?

| mishaa25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai o opresti dupa ce stoarce rufele sau cand schimba apa in timpul spalarii stai pe faza si cand stoarce sau schimba apa ai oprit-o.

| ILied a răspuns:

Ummm... O scoti din priza?

| babypowder87 a răspuns:

Ori opresti masina (daca are buton de oprire-pornire), ori o scoti din prizahappy

| alexandrey08 a răspuns:

Tinand apasat pe butonul cu care pornesti masina de spalat