| Dizzina a întrebat:

Cum pot sa am un meniul diversificat? Am nevoie de un meniu pe zile care sa cuprinda o dieta echilibrata. As putea gasi asa ceva? Nu vreau o dieta pentru a slabi, ci vreau exemple de meniuri zilnice care sa cuprinda toate grupele de alimente necesare dezvoltarii normale (vitamine, proteine etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau exemple de meniuri zilnice care sa cuprinda toate grupele de alimente necesare dezvoltarii normale"

domnia ta câți anișori are?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Îți recomand o carte : "Cum sa nu mori" de dr. Michael Greger
Cred ca te va ajuta. Eu am cumparat-o si am citit-o. Merita!