| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi subtiez vocea? Am 14 ani si am o voce destul de groasa pentru o fata, pana si mama o are mai subtire ca a mea. M-am saturat ca toti sa imi zica ca am voce de baiat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MichaelKinGzZz a răspuns:

Contează cum te simpți tu nu părerea altorawinking

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-te cantareata! Sunt multe exemple de femei care au avut vocea groasa si au avut succes in muzica.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Multumesc de idee! happy

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tu te simti bine asa, ce te mai intereseaza de altii?!

| Krax256 a răspuns:

Nu poti, asa te-ai nascut, nu este un handicap ca ai corzile vocale ingrosate.