| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa îmi vindec ceea ce se numește tanatofobia? Am asta sigur 100% îmi dau seama și singur, de foarte mic copil am așa ceva.Practic parcă m-am născut cu tanatofobie.Cum se scăpa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Ai nevoie neaparat de un specialist in acest caz.