| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa mai reduc din pofta de mâncare data de antidepresive și psihotrope?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am auzit să dea poftă de mâncare.
Dacă nu mănânci pofta de mâncare scade, până ajungi să îți fie foame, care este altceva decât pofta.

| Donsavas a răspuns:

Nu poti. Nu se poate opune nimic creierului. Din sistemul nervos central pleaca toate comenzile. Doar mișcarea si reducerea caloriilor, mai ales goale(dulciuri si fast food) te ar ajuta. Discuta cu un antrenor de fitness si cu un nutritionist. Aici nimeni nu ti da sfaturi gratis.

| marinaru777 a răspuns:

Renunti la ele, antidepresivele mergi frate putin in natura si lasa pastilele

| Lucian2473 a răspuns:

Nu antidepresivele iti dau starea de foame ci afectiunea, nelinistea.