| giulia283 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri? Ce alifii sunt bune sau tratamente naturiste orice numai sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta adolescentei, cosurile sunt natural cauzate de schimbarile hormonale.
Eu si multi altii am folosit drojdie proaspata pentru tratament, in cateva saptamani cosurile au disparut.
Cauta pe TPU "drojdie proaspata", iar raspunsurile mele (sunt mai multe) vei afla descrierea cum sa procedezi.winking

| Fedaskyn a răspuns:

Cosurile sunt ceva firesc pentru orice om din lume, oricine a avut, are sau o sa aiba cosuri intr-un anumit moment al vietii sale... Nu stiu de ce vrei tu sa scapi de ele, dar eu iti sugerez sa nu folosesti nimic pentru ca am avut un coleg care isi dadea cu diferite creme, dar ii apareau din ce in ce mai multe... Daca iti e rusine atunci sa nu-ti fie ca n-are de ce, este ceva perfect omenesc. Daca rad altii de tine atunci nu-i baga in seama. Daca vrei si nu poti sa-ti faci o iubita din cauza asta atunci nu merita fata respectiva (atata timp cat nu vede mai departe de aspectul fizic). Poti sa intrebi la farmacie ce creme/lotiuni poti folosi si cu siguranta gasesti, dar cum am mai spus eu nu recomand.

Sper ca te-am ajutat si mult noroc!