Întrebare recomandată | Elfa212 a întrebat:

Cum pot sa scap de durerea de gat, printr-un remediu natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Salut

Gargara cu sare e un remediu foarte eficient, daca e repetat de cateva ori pe zi.
Ai putea sa bei ceaiuri cat mai calde, atat cat suporti tu.
Alta solutie ar fi sa iei un galbenus de ou, il freci cu o lingurita de zahar, apoi torni peste lapte fierbinte si incerci sa bei cat mai cald. Pentru mine asta functioneaza cel mai bine.

Sanatate

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de motivul pentru care ai durerea aia..deci ar trebui sa vezi un medic.

Pentru moment, poti sa incerci niste miere sau lapte cald cu miere ca sa se mai linisteasca.

| Elfa212 explică (pentru RoCkKiD):

Ok, voi merge la doctor cand va fi deschis, voi incerca si cu miere, merci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai cu miere de albini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament cu Cordyceps produs de Tiens. Alte marci sunt contrafacute si nu au aceeasi putere. Nu e medicament. E supliment alimentar si e produs dintr-o ciuperca tibetana.

| 1231242 a răspuns:

Sex or al, iubire.

Răspuns utilizator avertizat
| cyupaku a răspuns:

Faringosept

| AleCuRaspuns a răspuns:

Ceai de fructe de padure si gargara cu sare

| Hiperionn a răspuns:

Ițti spun eu, ia dimineața pe stomacul gol o lingura de miere, apoi o cana de ceai cald, si o bomboana cu menta, sper ca te-am ajutat!

| SimTudor a răspuns:

Ia zilnic o lingura de miere (cu sau fara propolis)

| Catelus_Codrin_1990 a răspuns:

Mănâncă miere!

| Florin131 a răspuns:

Incearca sa mananci miere, eu mananc cu paine si margarina iar de preferat ar fi sa bei si un ceai sau o cana cu lapte langa.