| Luci25 a întrebat:

Cum pot scapa de acnee? Vreau ceva natural sau mai bine spus sa nu cumpar tot felul de creme si poate sa aiba un rezultat rapid.Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

O vizita la dermatolog.
Pe langa asta, incearca cu suc de pelin, aplicat direct pe cosuri.

| TheOneGirl a răspuns:

Eu imi fac si seara si dimineata masca cu miere si scortisoara..si parca se vede ceva.dar rezultatele nu apar peste nopate..cam in 2 saptamani big grin

| SelAnneMarie a răspuns:

Pai ..si eu am avut probleme cu acneea. dar mi-a trecut. fa-ti o masca din albus din ou pe care trebuie sa-l batii bine pana se face o spuma. apoi pui malai amesteci pana se face ca o pasta si aplici pe fata simplu si usor. stai 10 minute cu el pe fata apoi te clatesti cu apa calduta. fa asta timp de 1 saptamana...o sa vezi rezultatele s-au fa-ti un ceai din musetel si si dati pe cosuriwinkingsper ca te-am ajutat happy