| AndreyAndy a întrebat:

Cum pot scapa de iritatile dupe barbierit mereu dupa ce ma barberesc ma irit pe gat nici cu after shave nu merge ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde şi cu ce te razi, că n-ai precizat...

| mixxjim a răspuns:

Schimba aparatul si crema de ras, exista after shave si cu balsam si nu purta nimic pe gat imediat dupa ce te razi, care sa te frece pe piele ca asa te iriti mai rau. eventual sa te razi seara daca poti, nu dimineata si imediat sa te imbraci sa pleci.

Răspuns utilizator avertizat
| Bitza91 a răspuns:

Foloseste masina de tuns fara gratar! eu unul asa fac, este mult mai bine si nu am treaba cu iritatia si cu disconfortul dupa barbierit

| raduro1985 a răspuns:

Poti incerca si masina de ras fara gratar, dar daca esti adeptul aparatelor ne-electrice sa spun, incearca un after shave crema.

| adycristache a răspuns:

Multe din produsele gen after shave au la bază alcool - care produce iritaţii. Încearcă aici şi vei descoperi un produs care calmează iritaţiile şi este extraordinar:
http://bit.ly/GentlemansPride - dacă nu-ţi place îl poţi returna şi primeşti banii înapoi.