| mihaibossmessi90 a întrebat:

Cum pot scapa de o raceala veche de 2 luni am mereu nasu infundat seara dorm greu pentru ca nu pot respira stranut foarte des de tusit nu tusesc si nu ma doare in gat ce credeti ca ar putea fi o simpla raceala sau altceva MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil, o sinuzita, asa ca du-te la un medic ORL pentru ca fara tratament nu vei scapa de ea.

| Zazu a răspuns:

Poate fi o alergie, mai ales ca stranuti foarte mult si nu poti respira.
Dar, indiferent ce este, daca continui asa, trebuie sa mergi la medic.

| Empathizer a răspuns:

E posibil sa ai o rinita alergica. Mergi la doctor, exista tratamente eficiente.

| Anonima264 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa mergi la medicul tau de familie!

| jhonsmyth a răspuns:

Probabil esti racit la rinichi, sau in cel mai rau caz la plamani, nu trebuie sa te doara ceva daca esti racit la plamani sau rinichi numai k iti curge nasu parca te innadusi cand esti in pat, am patit-o si eu, mai bine meri la doctor, nu te costa nimic succeshappy