| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de pietrele de la rininchi, trebuie operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Vezi ce spune medicul

| Caro34 a răspuns:

Bună! Aici trebuie văzute: funcționarea rinichilor prin analize de sânge și o ecografie / CT abdominală pentru a stabili mărimea pietrelor. Dacă sunt mici, se elimină de la sine cu ceaiuri renale / diuretice și la durere No-spa, iar dacă sunt mari poți vb. cu medicul despre metodă: laser sau operația clasică. Numai bine!

| sammie a răspuns:

Vezi ce spune medicul tău. Dacă el decide că ai nevoie de o operație atunci trebuie să-ți faci.
De obicei în cazurile astea ai nevoie de operație.

| UserRo10 a răspuns:

Doar medicul specialist este in masura sa decida

| IonelaIasmina a răspuns:

Cea mai simplă cale este să faci operație, dar...eu știu și cazuri când oamenii au băut multe ceaiuri și au scăpat de pietre!
Sănătate multă!

| teclado a răspuns:

Tămâie ne glazurată
O biluță in fircare dimineață