| Polinco a întrebat:

Cum poti face "Hernie de Disc"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hexiled a răspuns:

De exemplu daca faci sala si nu ridici haltera cu spatele drept, atat stiu. Fratele meu s-a operat de hernie, stiu ca lucra in constructii la acea vreme si cara o groaza de materiale grele

2 răspunsuri:
| Ingognito a răspuns:

Trebuie sa ridici ceva toarte greu

| Louys a răspuns:

Te fortezi, incat spatele tau nu mai suporta greutatea si ti se declanseaza aceasta problema.