| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa incepi sa slabesti daca te afli intr-o depresie destul de urata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Stiam ca la depresie ori mananci mai putin, ori mai mult. In cazul meu a fost mai mult. Dar te poti motiva foarte bine sa slabesti

| FanulMeu a răspuns:

Depresia si ura cred ca sunt cele mai bune motivati pe cale le poti obtine pentru a face ceva, incearca sa meditezi 5-10 minute ai sa vezi ca vei trece peste depresie si vei ramane cu motivatia happy.

| andrabella a răspuns:

Nu prea dar daca iti doresti cu adevarat se poate. succes

| Papusel24 a răspuns:

In cazul meu cand am fost la depresie am mancat enorm de mult...eu oricum sunt mai plina, dar am mai pus cateva kg, dupa mine nu mi se pare ca poti sa reusesti sa slabesti cand esti in depresie.

| anonima023a a răspuns:

Mananc incat sa nu mori de foame, foarte putin, depresia oricum o sa accentueze totul asta daca chiar esti in depresie, stresul, teama, gandurile negative, totul iti va influență viata corpul tau fiind plin de ura fata de sine, dar poti slabi si daca nu esti in depresie sunt destule diete sau exercitii sport laughing))