| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poți să mai mănânci sănătos într-o lume cu atâtea tentații culinare și o societate a consumerismului alimentar și non alimentar? Voi reușiți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Poți mânca orice fel de mâncare. Eu prefer calitatea, cantitatea materiilor prime și modul de preparare. Practic, prin modul de preparare, gătită la mine acasă știu că este destul de sănătoasă.

| CataaS a răspuns:

Da, aproximativ. Îți trebuie voința. Sa fii dispus sa renunți la mâncărurile nesănătoase. Dar mie cel puțin, îmi e mai ușor dacă încerc sa mânanc sănătos, fără sa îmi interzic lucrurile nesănătoase. Adică sa fiu deschisă, din când in când, mai iau și câte o gura de ce îmi e pofta. Dar așa e mai mică tentația, și reușesc sa mânanc mai mult sănătos. happy