| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa scapi de o sarcina nedorita fara avort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| manoka a răspuns:

Buna! Asa cum a scris si aditza21, daca n-au trecut 72 de ore poti folosi pilula de a doua zi, dar sincer cred cel mai bine ar fi sa-ti consulti medicul. Gandeste-te ca in primul rand este vorba de viata ta, ai grija de tine! Sper din tot suflet ca vei lua o decizie corecta.

16 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Nu cred ca ai alta posibilitate consulta cat mai repede un ginecolog este cel mai bine...

| littlesunshine a răspuns:

Daca te referi strict la interventia aia chirugicala dureroasa care se face aproape pe viu, pe care doresti sa o eviti... am auzit ca sunt anumite pastile numai ca ele se pot folosi in primul trimestru de sarcina sau ceva de genul asta.
Cred ca numai prin avort poti scapa. mergi mai bine la un medic ecograf.

| 1985 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi decat cu avort. cel mai bine ar fi sa consulti urgent un ginecolog...

| oooooooo a răspuns:

Nu prea exista alta modalitate. daca nu au trecut mai mult de 72 de ore de la contactul sexual, poti folosi pilula de a doua zi. daca ai ramas, cel mai indicat este sa mergi la ginecolog si sa nu incerci sa avortezi prin alte metode ''neortodoxe''.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt Simonica si vreau sa va spun ca nu este bine sa facem asa ceva mai bine mergeti la doctor si aveti cat mai multa grija de voi pentru ca mai tarziu o sa va para rau multumesc pentru mesajul dat si va doresc multa sanatate.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consulta un medic ginecolog si iti va fi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista si ceva medicament. pentru a sacapa de o sarcina nedorita fara avort se gaseste doar in bucuresti si se numeste mifegyn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pastile se pot lua a 2 a zi dupa contactul sexual

Alte răspunsuri
| bebebita a răspuns:

Am aproape 18 ani si sunt gravida nu vreau sa afle ai mei pentru ca sar supara mult prea tare sunt in spania si aici nu pot face avort fara semnatura mamei si ea daca ar afla nu m-ar lasa sa fac avort. ce pot face sa scap de sarcina id meu e angel.rebelde63 va rog ajutati-ma

| neena91 a răspuns:

Va rog care ma ajutati?! nu am luat niciodata anticonceptionale sau alte "protecti" si as vrea sa stiu e posibil sa iau dupa act vreun anticonceptional sa evit o sarcina va rog sa imi rasp cat mai repede mersi

| gabytsamada a răspuns:

Buna eu am 14 ani si ma doare sub burta cand urinez si ma doare sanul drept stiu ca am facut greseala de a face dragoste dar nu stiu ce sa fac.am ramas gravida de ma doare sub burta? va rog spuneti mi

| taniusha_3077 a răspuns:

Am avut relatii sexuale inainte cu o zi sa mi se inceapa ciclul...dar ciclul nu mi sa inceput...de ce dar nu a ejacult in mine