| Hazard_7428 a întrebat:

Cum poti scapa de anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Melody a răspuns:

Nu te mai gandi la ea si citeste articolele de aici:
http://www.personalitatealfa.com/blog/

3 răspunsuri:
| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Mergi la un psiholog sau ia calciu. Problema anxietatii poate sa fie pe plan psihologic, ceva din copilarie, o intamplare anume sau biologic, anume lipsa de calciu, fumatul sau multe altele. Cel mai bine este sa intrebi un specialist si sa nu iti fie teama sa vorbesti cu psihologul. Daca inca esti la scoala sunt sigur ca ai un psiholog al scolii, nu ezita spre binele tau.

| mikilaina a răspuns:

Buna intrebare, cred ca raspunsul se afla in experienta psihoterapeutilor. Anxietatea nu vine singura, este la pachet cu alte sentimente si manifestari: singuratate, frica, atac de panica... Le recomand tuturor persoanelor care sufera de anxietate sa se adresezi unui psihoterapeut, iar daca starea anxioasa dureaza de ceva vreme cred ca ar trebuie sa urmeze cateva sedinte de consiliere psihologica. Daca nu exista timpul si posibilitatea financiara de a merge intr-un cabinet, puteti sa discutati online cu un terapeut - topexperti.ro este site-ul care ofera consiliere psihologica prin chat.

Toate cele bune

| luana_6378 a răspuns (pentru mikilaina):

Am intrat si eu pe site-ul ala si chiar e ok! Am gasit o psiholoaga foarte de treaba. Incercati! merita!