| Nico97 a întrebat:

Cum poti scapa rapid de o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InvertedDeformity a răspuns:

Consuma cat mai multe lichide, incearca sa ai un regim alimentar usor, consuma cat mai multe alimente bogate in Vitamina C (in special fructe). Acest regim il poti alterna cu ceaiuri calde de lamaie si coacaze negre si doua pastile de Parasinus/Nurofen(concentratie mica) pe zi, iar in cazul in care ai iritatii sau dureri la inghitirea alimentelor poti lua niste pastile de Hexoraletten N.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma lamaie si portocale care contin vitamina C si care este capabila sa lupte impotriva simptomelor racelii+folosesti un parasinus sau paracetamol!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Bea multe lichide!

| ionutalex13 a răspuns:

Iti bagi picioarele in apa fierbinte si stai cat mai mult apoi intri in pat si stai la caldura

| DorinM a răspuns:

Poti folosi Vitamina C Alcalina http://natura-vie.com/......forte.html

| AddRyan15 a răspuns:

Iei un Teraflu sau un Coldrex. Sper ca ti-am fost de ajutor.