| Henrypericolpublic a întrebat:

Cum sa fac? Nasul si gatul meu sunt pline de mucus sau"flegme" pe care mereu trebuie sa le dau afara. Ce sa fac ca sa scap? Parca intre nas si gat si creier pe canalele nazale am o aglomerație de muci. Si nu sunt racit. Cum as putea scapa? Menționez ca nu fumez si nu beau, nu prea racesc, nu am stat in frig un sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

As recomanda inhalatii cu aburi si cateva picaturi de ulei de eucalipt. Face minuni inhalatia cu aburi, iar in 2-3 zile, cu 2 repetitii de cate 5 minute cu inhalatii, scapi de muci, nas infundat si tuse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lactatele in general sunt responsabile de secretia exagerata de mucus. Incerca sa renunti o perioada la ele sa vezi ce se intampla.

Răspuns utilizator avertizat