| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca muschii repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
27 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Consuma mult spanac si ai rezolvato.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ca sa iti creasca muschii repede ai nevoie de 6-7 mese zilnice, ai nevoie si de proteine ca sa iti creasca si sa se refaca tesutul muscular, de aceea trebuie sa mananci carne de pui sau vita, peste, albusul de ou, lactatele degresate si pudrele proteice de calitate, dar asta nu e tot, mai trebuie si carbohidratii complecsi, pentru asta trebuie sa mananci cartofi, orez, ovaz si cereale.

| yanny`s a răspuns:

Pune-i intr-un pahar cu apa si poate se vor umfla, ca de crescut..nu-mi amintesc sa fi stiut ca muschii "cresc".

| caramel_4836 a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu niste specialisti in domeniul asta.Mersul regulat la sala ar trebui sa te ajute si medicamentele foarte puternice care iti inlocuiesc mesele luate si alea regulat.Totul pleaca de la o discutie cu un doctor/specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ridicand multe haltere zilnic si facand treaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca frate, mananca cat poti tu de mult

| luga a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mananci mult te ingrasi nu faci muschi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah daca vreti sa faceti muschi luati o teaza de vreau metru jumate 8 sticle de 2. 5litri sau mai putine depinde cat de greu vreti sa fie. sa revenim deci in sticle puneti nisip dupa care le legati de teava si sport la lucru. Pe bune asta nu-i o duma am vazut iun inchisoare unii care aveam asa ceva si aveau muschiii si forta pe ei mai mult decat cei care fac sala asa ca apucativa de treaba

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antreneaza-te mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei muschi? Atunci nu sta fii mereu in miscare.fii ca mine fa-ti un regim sportiv corect si vei vedea rezultatul.
1multe flotari
2alearga
3abdomene
4dorinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca nu trebuie sa mergi neaparat la sala si ca trebuie sa faci foatre mult sport de exemplu haltare de vreo 20 de kg sau daca nu pui intr-o sacosa ce gasesty si uh greu pe acasa si le ridici, abdomene, flotari treaba multa si ridica cat mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ba nene tractiuni, abdomene, flotari etc si cresc la mine a mers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineata flotari abomene mananci bine apoi faci miscare ridici abdomene fltari haletere etc tine minte nu se face totul peste seara trebuie sa ai rabdare(consuma multe proteine) si fa mult sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineata flotari abomene mananci bine apoi faci miscare ridici abdomene fltari haletere etc tine minte nu se face totul peste seara trebuie sa ai rabdare(consuma multe proteine) si fa mult sport

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU AS DE LA TARA SI AM MUSCHI EXISTA 5 SECRETE DEOSEBITE 1 Hrana sanatoasa nu grasimi etc 2 Multe flotari 3 tragere la bari 4 ridicare greutati 5 trebuie sa stii cand sa te opresti 30min 1 ora suficent pe zi nu ati striga organismul cu pastile as prosti alea Multumesc

| luga a răspuns:

Am 2 variante 1 inscriete la un sport 2 fa flotari genoflexiuni si foarte multe fandari si abdomene daca faci toate astea vei putea face si spagatul si muschi! baftawinking

| NeyyMar11 a răspuns (pentru luga):

Eu practic fotbalul si handbalul si nu am muschi dar totusi arunc cu forta am doar 1, 65 m inaltime si ii fac pe toti din echipa mea (imi zic Buglu) big grin

| claudiu_5730 a răspuns:

Trebue sa mananci asta crede-ma nu te mint la 8. 00
o omleta cu 6 ouo 12. oo cartofi prajiti 17. oo carne de pui si la 18. 00 antrenament pana la 19. oo dar trebuie sa faci multe flotari pentru inceput faci incalzirea si 5 flotari pana poti sa faci mai multe bine.

| ramyy007_6624 a răspuns:

Muschii trebuie lucrati...trebuie sa-i "hranesti" cu mult exercitiu... cea mai sigura metoda...nu apela la medicamente ca iti strici organismu...ai muschi cativa ani dupa care nu mai esti in stare nici sa te tii pe picioare...succes

| Madalin14512 a răspuns:

Eu fac flotari si abdomene si mai ridic sticle cu apa dar fac de cateva saptamani si incepe sa creasca muschii

Alte răspunsuri
| deyw a răspuns:

Eu am pus muschi pe mine vara trecuta, cand am lucrat aproape 3 luni pe santier, si mancam de vreo 5 ori pe zi, si dupa, dormeam ca un ''bebe'', asa am reusit sa fac muschi, si subliniez, ca nu am slabit deloc, ba chiar am mai pus ceva in greutate, succes si tie!

| alexandru_9093 a răspuns:

Sa faci exercitii fizice(acasa poti sa le faci nu neaparat la sala daca vrei sa mai cresti)dar regulat si trebuie sati intrci limitele sa ti se obisnuiasca muschii, cum ar fi, flotarile, sa le faci din zece in zece si celelalte exercitii la fel, sa nu iei pastile cati vei distruge organismul.Asta ai aflato de la un copil de 13 ani dar ai incredere