| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mi se mai murdărească dinții atunci când mănânc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ori te speli pe dinti ca lumea, dupa fiecare masa, ori nu mai mananci.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te speli dupa fiecare imbucatura laughing Nu poti face nimic. Te speli pe dinti doar dupa fiecare masa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bei supa cu paiul direct in gat

| vocea a răspuns:

Nu ai cum din pacate.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ii invelesti in staniol.

| TimSem a răspuns:

Hmmm... nu prea ai cum.
Eventual evită alimente, obiceiuri și băuturi care au pigment puternic și pătează dinții: vinul, fumatul, cafeaua, băuturile acidulate.
Dar un periaj regulat rezolvă problema asta...

| floringabor a răspuns:

Cumpara-ti o proteza laughing