| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa scap de durerea si de incordarea din zona cervicala? Am incercat si gimnastica medicala, degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti incerca fizioterapie de aceea cu curent, posibil sa te rezolve.
De fapt este cam singura care te va ajuta, dupa parerea mea.

| armiaso a răspuns:

Incordarea si durerea cervicala se mai poate asocia cu stresul excesiv, daca ai eliminat toti factorii fizici, iti raman cei psihici, cauta metode de relaxare, tehnica schultz ar fi una.