| MCRgurl a întrebat:

Cum sa faci febra fortat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| pdannysan13 a răspuns:

Fa dus cald, chiar sa se apropie de sauna dupa care fugi afara in frig.
daca accepti sa faci sinuzita/meningita/pneumonie etc. atunci vei reusi sa faci o febra frumoasa laughing

| Irena97 a răspuns:

Mananci creta de scris si-ti creste imediat febra

| aveam14ani a răspuns:

daca vrei febra:
-papa creta laughing
-inchite pasta de dinti
-fa un dus fierbinte si iesi afara aproape dezbracat.winking
febra musculara
sa sport flotari ri altele pana "crapi".laughing
daca te referi sa nu mai mergi la scoala, stari de rau stare de voma uite aici.[p.s. am reusit sa ma prefac de 4 ori ca ca nu merg la scoala laughing]
-bea ulei[cam cat un pahar de tuica]
-amesteca cele mai gretoase lucruri din casa si mananca-le.
-prefa-te ca ti-e rau sau ca vomezi in vc. [ia o cana cu apa o umpli si atunci cand "tusesti" o versi in vc. si dupa te prefaci ca iti clatesti gura. in rest ameteala, spui ca te doare burta, te duci de vreo 2-3 ori la baie si repeti actiunea. la mine a mers. de ce nu si la tine ] laughing
cam atat stiu. sper ca am fost de folos laughing

| MCRgurl explică (pentru aveam14ani):

Azi la prima ora(aveam sport) am stat si am bagat creta in mine si mi-a dat o stare naspa care a trecut in 10 min dar febra n-am facut si aia cu pasta de dinti, cam cata trebuie sa bag in mine?

| MCRgurl explică (pentru aveam14ani):

Sau aseara ca sa imi fie macar un pic rau sau sa ma ia raceala am facut asa:mai intai am dat cu apa fierbinte pe par si apoi imediat cu apa rece in continuu dar nu prea a mers, ma simt excelent

| aveam14ani a răspuns (pentru MCRgurl):

naspAlaughing eu am incercat decat faza aia cu *prefate ca ti-e rau* laughing si o mers. dar e putin riscant...straight face oricum. acum fiecate cat de mult rezista. big grin

| Aniquel a răspuns:

Mananci creta big grin

| Stefan3D a răspuns:

Inghite niste pasta de dinti laughing

| MCRgurl explică (pentru Stefan3D):

Chiar merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stefan3D):

Si in cat timp iti vine? happy

| Stefan3D a răspuns:

Chestia cu pasta de dinti merge 80% happy

| Bitza91 a răspuns:

Papa niste creta.dar nu multa

| bogdanme889 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| alexhardy a răspuns:

Febra musculara
Daca nu faci zi de zi exercitii atunci pui si faci 200 flotari sau tractiuni la bara. Dimineata vei avea cu siguranta o super Febra musculara.
Febra / Raceala.
Faci un dus super fierbinte si apoi iesi afara asa ud, imbracat foarte sumar. Dimineata garantat vei avea febra.
Sau mergi la fotbal sau orice alt sport. Dupa ce transpiri bine, te desbraci si te lasi in tricou sau chiar la bustul gol. Pentru asta e nevoie ca afara sa fie frig sau sa bata vantul.

| mosora2002 a răspuns:

Ascultama pe mine!
Piseaza putina creta alba intr-un pahar cu apa il bei si gata vei avea febra!
funda?

| Dobroiu_Larisa_1992 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci cu pasta de dinti....este periculos sa mananci pasta de dinti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dobroiu_Larisa_1992):

Tu nu stii nimic shhh... taci ca e bine

| VictoriaChetraru a răspuns:

1.Mănânci cretă
2. Mănânci cafea de-aia din pachețele
3. Mănânci grif de creion(simplu)

| Purcareanu_Yulya_1986 a răspuns:

Dece ti-ai dori sa faci febra? Tu nu te gandesti ca poate Doamne fereste ajungi la spital?

| Albert-Lucian_Fron_1990 a răspuns:

Mananca o bucatica de creta alba

| AlexandraPuppy199 a răspuns:

Este easy