|

Cum sa imi dau seama daca mancarea pe care o mananc imi poate provoca dureri de stomac? Am fost la doctor si mi-a zis ca am fierea gatuita si ca uneori ma mai doare de la anumite mancaruri: fasole, chestii prajite etc. Problema e ca eu mananc si acum asa ceva...dar nu ma doare tot timpul.
Cum pot sti ce mancare imi provoaca deranj si care nu? Sau mai degraba cum pot sti ca e de la mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| a răspuns:

Problemele cu fierea le dau alimentele bogate în grăsimi. La fel stomacul digera greu alimente grase. Tine un regim câteva zile, încearcă să nu mănânci seara sau dacă mănânci sa fie ceva ușor. Nu fuma pe stomacul gol și nu bea cafea, pot fi multi factori care duc la durerile de stomac.