| TesTing a întrebat:

Cum sa imi imbunatatesc vederea fara ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum din pacate...mai ales daca esti miop.

| Danysan a răspuns:

Iti faci o Operatie.Incearca sa dormi mai mult sa iti odihnesti vederea. Evita tv si expunerea la fluctuatii de lumina.Ia vitamina A -dar nu stiu cat e de ajutor!

| DDoctorita a răspuns:

E Vitamina A, nu K. happy

| Fineas666 a răspuns:

Tu deja ai nevoie de ochelari sau vrei doar sa vezi mai bine? laughing Ca daca ai nevoie de ochelari ai 3 variante : ochelari, lentile de contact sau operatie happy

| VintagePink a răspuns:

Mănâncă mulţi morcovi, şi cumpără de la farmacie vitamina K.