| Henrypericolpublic a întrebat:

Cum sa imi intaresc imunitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fii activ, mănâncă și dormi bine.

| slayer09 a răspuns:

Fii fericit si imunitatea ta va fi mult mai buna. Si ca un bonus, fa si miscare.

| LupusDei1993 a răspuns:

Consuma adrenocrom, stii de unde sa-l iei.

| InteractiV a răspuns:

Vitamine si Calciu.

| IoanWild a răspuns:

Salut! Voi enumera cateva activitati pe care le poti lua in considerare.
Renunta la sucuri acidulate| bea minimul zilnic recomandat de apa plata(2l)| incearca sa nu te mai stresezi, tratezi totul calculat si cu rabdare|evita mancarea din fast-food|mananca fructe si legume, in prim plan mancare facuta acasa|ceaiurile naturale gen culese de bunici ajuta|clar nu fuma!|
Daca te apuci de sport ai un plus de imunitate. Recomandat ar fi sa te apuci de alergare si exercitii cardio etc.
In ultima instanta poti folosi si vitamine daca nu ai pofta de mancare. Bafta!

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Sa ti cresti testosteronul... atunci e perfect, dar nu chimice, activitati mancaruri etc, sau sa faci ca puscariasii, sa faci sport, asa faceau ei ca sa nu raceasca sau alte boli mici, pentru ca acolo nu se vindeca daca nu e nimeni, zgarii peretele de la o durere de masea si nimeni nu te baga in seama