| Kessux a întrebat:

Cum sa ma inalt mai repede? Am doar 1.60 si sunt fata de 14 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru vârsta ta, 160 cm, este o înălțime potrivită.
Contează foarte mult și cât de scunzi sunt părinții tăi.
Fă multe exerciții fizice în fiecare dimineață și înscrie-te la volleyball/basketball.
Sănătate!

| bambi12313 a răspuns:

Te vei intalta in timp mai ai cativa ani in care sa cresti nu exista nicio metoda pentru asta insa tu de ce vrei sa te inalti gandeste-te ca mai tarziu vei regreta foarte mult pentru ca nu vei purta tocuri din cauza ca te vor face mult prea inalta daca ai 1.60 cu tocuri de 10-15 vei avea 1.70-1.75 inaltime nu ti-ar placea?

| Annalina99 a răspuns:

Esti bine eu am 13 si 1.50happyTe vei inalta intr-un an mai mult in altii deloc.Fa baschet si innot.Si mai stai agatata de bara

| Kessux explică:

@bambi12313 Eu nu port tocuri laughing

| AnNa_2342 a răspuns:

Da eu ce sa mai sp ca am 15 fac 16 acum in spet pe 16 si am doar 1 -55laughing.imi pun putina apa la radacina si cersclaughing)tongue

| Kallos a răspuns:

Pai ft rapid nu ai cum sa te inalti! Ti-as sugera sa incerci sa faci cat mai mult sport,de ex : basket, te inalta,, inot sau handbal...stay calma, cunosc baieti de 18 ani la 1.60 care nu au nici o boala,nu sufere de nimic, si nu isi fac nici o problema, depinde si de crestere

| RynaCyng a răspuns:

In primul rand multi inainte, si in aldoilea rand, eu am 14 ani si 10 zilesi am 1.80.Intradevar sunt baiat si ma inaltmai repede. Eu in 14 zile de la 1.55 am facut 1.75 deci 20 cm...numai prin footbal, alergatsi plimbatcu bicicleta...