Întrebare recomandată | JohnnyUnicatu a întrebat:

Cum sa ma ingras foarte repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

* Este necesar sa maninci trei mese pe zi bogate in proteine, consistente si nutritive: lactate proaspete, carne de pui, peste, vita, ficat, galbenus de ou crud, legume crude si inabusite, paste, cartofi, fructe, sucuri naturale.

* Este bine sa maninci gustari intre mese: sucuri naturale, fructe cu pulpa (piersici, caise, pere, banane), ciocolata, prajituri, frisca, miere, musli.

* Dupa fiecare masa iti recomand un desert pe baza de sucuri naturale cu pulpa in care vei adauga: cereale, miere, stafide, nuci, frisca, inghetata.

* Este neaparat necesar un aport suplimentar de proteine, vitamine si minerale. Acum in Romania se gasesc produse naturiste pentru ingrasare si dezvoltarea masei musculare. Produsele pe baza de plante se asimileaza in organism mult mai bine decat vitaminele de sinteza.

* Pentru dezvoltarea masei musculare te sfatuiesc sa faci exercitii de fitness. Dupa sport este foarte eficient sa consumi un supliment pe baza de proteine care va contribui la constructia de masa musculara.

* Este necesar sa dormi minim 8 ore.

* Nu uita ca fumatul influenteaza intr-o mare masura deficitul de greutate.

| LordBolton a răspuns:

Bagi mancare de fast food in tine, nu faci miscare/lenevesti mult mananci 5-6 mese pe zi (in continuare fara sa faci exercitii)

| NAT0 a răspuns:

Metin2 (Nu faci mișcare, mănânci mult și dulce să te țină treaz, bei cola/pepsi, ș.a.m.d.) Am pățit. sad

| AlexCristi97 a răspuns:

Exact fast food, cola, zahar... si dupa te imbolnavesti.
Sigur vrei sa te ingrasi in ideea ca se pune pe coapse. nu functioneaza chiar asa. E o idee foarte proasta sa mananci multe calorii nesanatoase doar sa te ingrasi. Trebuie sa combini cu sport si sa mananci chestii sanatoase.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Credeam ca esti Georgiana barosana... daca esti tip de ce vrei sa te ingrasi? Fa sala si pune masa musculara...mai bine super slab decat sa pui grasime si 0 masa musculara.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu e bine sa te ingrasi.

| OMEGALIN a răspuns:

Relaxarea e primul pas daca vrei sa te ingrasi.Stresul si toate cele iti fac corpul sa slabeasca si daca esti continuu stresata nu vei reusi sa te ingrasi.Relaxeaza-te,crezi in tine ca arati foarte bine acum si incerci doar sa te perfectionezi iar mai apoi sport combinat cu o dieta consistenta. Sportul sa fie cat mai general, sa incerci sa-ti lucrezi intreg corpul iar dieta e la alegerea ta.Cauta lucruri care-ti plac si mananca pana nu mai poti laughing Nu recomand PREA MULT fast-food, deoarece poate avea efecte iremediabile in timp. Poti incerca sa mananci mai des fast-food dar nu zilnic. happy
Iti urez mult spor! happy

| Volsvagan70 a răspuns:

Bagi shaorma in tine pana plesnesti.

| OmulTalentat a răspuns:

Fast food si cola/pepsi zilnic

| maricicadivorțata a răspuns:

Prin stres, fastfood, lene, grasime multa... dupa aceea boala...dar nu conteaza atata timp cat reusesti sa intreci anorexia sau cine stie ce alt lucru te-a determinat sa te ingrasi happy

| RazaDulce a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| Cristi_Cristi_1990 a răspuns:

Buna, daca doresti sa te,, ingrasi'' foarte repede poti sa mananci seara inainte de culcare : ciocolata, o mancare gatita ...etc, sau poti sa oftezi pentru a lua pastile de calciu, dar inainte de a le lua sa mananci ceva pentru a nu-ti veni ameteala si in maxim 2 saptamani o sa pui 10-15 kg! Sper ca ti-a fost de folos acest raspuns!