| Cipry_Ciprian_1979 a întrebat:

Cum sa nu iei oreon de la altă persoană?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Salut!

Te vaccinezi, asta e singura varianta. Numergi in vizita, dar vreodata nu se stie cum poti lua in alt mod boala.
Asa ca, vaccinarea e cea mai simpla metoda de protectie.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Oreonul este o boala contagioasa (care se ia)!
Nu poti merge in vizita la acea persoana, fiind interzise vizitele pentru 1 luna de zile (30 zile), pana se vindeca complet si nu mai este contagios.