| alexfotbalpoli a întrebat:

Cum sa scap de diaree? am de vreo 4 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incearca sa tii regim alimentar, bea mult ceai amar si ia imodium.

| zdrangoi a răspuns:

Smecta(un praf pe care-l dizolvi).
imodium e extraordinar.
in cateva ore iti revii.
mananca pilaf si bea zeama de orez fiert.
daca nu-ti trece trebuie totusi sa te duci la medic.

| AIRIUS a răspuns:

Furazolidon,este o pastiluta galbena, eu cred ca dupa prima te vei simti mult mai bine!

| mriuls a răspuns:

SMECTA ( e un medicament ce se dizolva in apa si trebuie sa il bei, are un gust rau, dar iti face bine )

| passenger a răspuns:

Exista un medicament Imodium, in maxim 2 ore n-o sa ma ai nimic. Daca iei 2 comprimate iti trece chiar intr-o ora, fara sa tii regim sau alte chestii...

| Karinakari99 a răspuns:

Am avut şi eu această problemă şi m-am dus la farmacie să-mi dea pastile, fă şi tu la fel.Şi de sigur dacă obişnuieşti să mănânci fructe, iaurt trebuie să renunţi până când diareea va dispărea.Trebuie să mănânci alimente care să te închege la stomac.

| alexfotbalpoli explică (pentru Karinakari99):

Deci trebuie sa nu mai mananc fructe si legume?

| Karinakari99 a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Nu,până îţi trece.

| cromartie a răspuns:

La doctor

| aBduLah a răspuns:

Salut. Cumpara "Saprosan" se iau 3 comprimate pe zi happy. Funda smug?

| InnocentSmile98 a răspuns:

Sare de lamaie dizolvata in putina apa.