| taeeeex a întrebat:

Cum sa scap de grasimea de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramooooona a răspuns:

Incearca sa te speli cu ceai de musetel pe fata, sau da-te cu black mask, sunt multe metode, eu de obicei, pun la incalzit apa si dupa o las pana fierbe, dupa o pun in lighian si dupa imi iau o patura, pun patura peste mine si stau acolo in aburi, pana simt ca pielea fetei este moale, si dupa ma spal pe fata cu sapun, daca repeti aceasta metoda, gradimea de pe fata v-a disparea, funda?

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună! Grăsimea de pe față? Dacă ai o greutate peste cea normală este normal să ai surplusuri de grăsime și în zona feței. Nu poți scăpa de ea decât dacă vei lua atitudine să slăbești, iar când vei face asta, vei slăbi uniform, pe tot corpul, nu doar într-o zonă preferată. Slăbitul indicat ține de o hrană sănătoasă, mișcare, nu alte minuni. Dacă nu ai o greutate peste cea normală este posibil ca așa să-ți fie constituția feței. Cunosc persoane la fel. Obișnuiește-te cu tine însuți.

| nugasescusernameliber a răspuns:

S-ar putea sa fie forma fetei tale de "vina", daca esti rotunda la fata nu inseamna ca esti grasa, nici ca este grasime.
Daca ai cateva kg in plus, te va ajuta sportul si o alimentatie sanatoasa, dupa antrenamente cardio vei vedea ca parca si inelele joaca pe degete si fata ti-e mai supta.