| florina_9797 a întrebat:

Cum sa scap de hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un cabinet de chirurgie pentru consultatie. Ca sa scapi definitiv de ei, trebuie sa te operezi. Ca sa-ti ameliorezi simptomele exista mai multe metode:
1. ai grija sa nu te constipi.
2. nu manca iute sau piparat
3. nu face bai fierbinti, nu sta cu fundul in apa fierbinte.
4. spala-te dupa fiecare scaun, precum si sera si dimineata, cu apa doar un pic calduta si sapun.
5. dupa fiecare spalare, unge-te cu Hemorzon avand grija sa introduci unguent si in interiorul orificiului anal.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un cabinet de chirurgie pentru consultatie. Ca sa scapi definitiv de ei, trebuie sa te operezi. Ca sa-ti ameliorezi simptomele exista mai multe metode:
1. ai grija sa nu te constipi.
2. nu manca iute sau piparat
3. nu face bai fierbinti, nu sta cu fundul in apa fierbinte.
4. spala-te dupa fiecare scaun, precum si sera si dimineata, cu apa doar un pic calduta si sapun.
5. dupa fiecare spalare, unge-te cu Hemorzon avand grija sa introduci unguent si in interiorul orificiului anal.

| elena a răspuns:

Mergi la medicul specialist neaparat sa nu ajungi la operatie.

cami
| cami a răspuns:

Ceai de afine. la greu!

| larisag a răspuns:

Un remediu natural ar fi : http://www.tratamente-boli.com/......psule.html
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un medic specialist trebuie să te vadă.
Trebuie să ai o igienă foarte strictă: după fiecare scaun trebuie să te speli cu apă călduță și săpun lichid, evită să stai cu șezutul în apă fierbinte, consumă fructe să previ constipația.
În cazul în care nu ai apă și săpun se găsește la farmacie șervețele antihemoroidale, sunt bune în astfel de situații.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tratamente medicale fara operatie.
Clinica Tami Clinic Timisoara abordeaza o maniera nechirurgicala de tratament in cazul bolii hemoroidale. Fara internare, pacientul se prezinta pentru cateva sedinte in clinica.
Pacientii aflati in tratament de hemoroizi la Tami Clinic nu au nevoie de spitalizare, ei merg in continuare la serviciu si isi continua viata sociala in ritm normal.

Tratament hemoroizi