| 123456789010 a întrebat:

Cum sa scap de herpes in cateva zile? Am un herpes la buza inferioara si nu stiu cum sa scap mai repede de el. Am incercat Aciclovir, dar cu acesta trece in sapte zile. Mai sunt doar cateva zile pana cand incepe scoala si nu vreau sa ma duc asa. Va rog sa ma ajutati dau si funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Din pacate nu exista un alt remediu de vindecare si nici nu se poate scurta perioada, continua sa te dai cu aciclovir de mai multe ori pe zi si ai grija sa nu umezesti zona pe cat posibil ca sa se usuce mai repede

1 răspuns:
| Edisor27 a răspuns:

Alta crema mai buna nu exista.