| Madalina a întrebat:

Cum sa scap de puncte negre?happy
thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Incearca sa faci un ceai de musetel si sa aplici pe fata. Ele se vor inmuia si vor iesi dupa. Spala-te apoi cu apa calda si sapun si foloseste o crema hidratanta buna.

7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Dupa ce facio o bai de aburi p[entru a ti se inmuia si ca sa iasa mai usopr, poti sa amesteci malai si putina apa ( sa fie mai gros amestecul nu apos )si incepi incet cu miscari circulare si insisti mai mult pe la nas unde se formeaza mai mult punctele negre si apoi continui asa pana ce termini toata fata. Speli usor fata si tamponezi pentru uscare cu un prosaop foaretye curat soi iun gi fata cu o crema ( galbenele sau Apidermin ). Numai bine, Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

Te rog sa ma scuzi pentru greselile facute nevoit, ( pareza e de vina uneori, ca nu simt cat si cand ating unele clape, dar vina imi apartine ), caci am dorit sa iti raspund cat mai repede,- deci iarta-mi graba nejustificata. Lucien.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Incearca produsele de la Avonhappy
La mine functioneaza...

| Black_Cherry a răspuns:

Cel mai eficient e sa te duci la salon sa ti le scoata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tarata de malai ca sasati faci tenul./...
si asa mai departe bla bla bla etc. toate alea

| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Ele sunt cauzate de tipul tau de ten, si anume gras sau mixt. Probabil esti foarte tanara si abia ti-au aparut. De aceea inca nu ti-ai dat seama ca punctele negre pot fi curatate si tinute sub control ca aspect si igiena (sa nu se infecteze si transforme in cosuri), dar nu se poate scapa de ele. Porii mariti si excesul de sebum care ii provoaca sunt date genetice pentru care nu exista tratament definitiv.
Singurele lucruri pe care te-as sfatui sa dai banii sunt: gel de spalat, crema de gomaj, lotiune tonica, crema hidratanta non-grasa, masca cu argila si un abonament la un cabinet de cosmetica utilat performant (cu aparate care curata in profunzime si apoi actioneaza astringent, accentuand efectul produselor folosite). si sfatul meu este sa te duci la un salon de cosmetica
O sa vezi ce inseamna tehnologia in domeniu si o sa intelegi ca in nici un caz nu poti sa te bucuri de aceleasi rezultate acasa

| danysiiustin a răspuns:

Puncte negre. ceva insuportabil.iti pot recomanda crema care am folosit-o eu, dar mai bine nu pentru ca se poate ca ai pielea diferita! Eu zic ca trebuie sa mergi la un medic specialist si asa vei scapa d asta, iti garantez ca asa am facut si eu, FUNCTIONEAZA!