| Barbie_9607 a întrebat:

Cum sa scap de puncte negre? angry

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa mergi saptamanal la cosmetica. Ti se vor scoate toate punctele. Bafta!winking

| candycarrie a răspuns:

Stai cu fata in aburi de ceai de musetel si cu un prosop pe cap, si cand iti sunt destul de dilatati porii iti pui doua servetele pe degetele aratatoare si incepi sa scoti usor punctele negre. daca vezi ca sunt cateva mai incapatanate si nu ies ai grija sa nu iti ranesti fata, sa le lasi in pace >big grin

| Mirii (:. a răspuns:

Zyneritul e doar pentru cosuri si da rezultate frt. bune dar de puncte negre trebuie mers la cosmetica si ti le scoate toate happy.

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Foloseste o masca din pudra de argila. o aplici pe fata si astepti sa se usuce, vei simti cum acea masca efectiv "suge" mizeria de pe ten. apoi o dai jos cu apa calie si daca te vei uita atent in oglinda vei vedea porii si locurile cu puncte negre putin deschise si mai curatate. dar va trebui sa o aplici timp de o saptamna zilnic si apoi o raresti pentru ca poate usca tenul. se gaseste la pliculete (2 lei max) si dintr-un pliculet te poti face de 2-3 ori. o pui intr-un paharel apoi pui apa pana devine o pasta si aplici pe fata dar ai grija sa nu folosesti nimic dion metal pentru a amesteca.
eu o folosesc de ani de zile si efectele sunt rapidehappy...succes si sper ca sfatul meu iti este de folos

| oscar_5862 a răspuns:

Nu stiu, intreaba medicul.

| Irmmma a răspuns:

Iti recomand zynerit. E f bun.Eu l-am folosit si da rezultate uimitoare. Vreau funda@!

| maria ;x a răspuns:

Fa`ti un ceai ne coji de nuci. Da rezultatewinking
s`au mai incearca sa ti dai cu lamaie si castravete, dar dupa ce iti dai cu lamaie sa te speli(ustura putinhappy ) :*
pup