| merm5 a întrebat:

Cum sa scapi de anxietatea sociala si de senzatia de presiune constanta in cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| cuvant a răspuns:

In primul rand apeleaza la un psiholog. Nu e nimic gresit facand aceste lucru si nu asculta gurile rele.
Apoi citeste mult si lasa-ti mintea sa zboare.
Eu iti sugerez activitati/voluntariat cu oamenii, copiii, adolescentii. Vei invata foarte mult despre tine si despre ceilalti. Pe mine m-a ajutat mult in dezvoltarea abilitatilor de viata si sa ma detasez de lucrurile care ma stresau plus am descoperit ca am multe abilitati si pot face lucruri multe.

4 răspunsuri:
| NoriAl a răspuns:

Sunt lucruri diferite, fara legatura intre ele. Pentru presiunea din cap, mergi la neurolog. Numaidecat! Pentru anxietate, autoeducatie sau psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
| XYZ02 a răspuns:

Te referi la o presiune psihica presupun?
Medicamente si/sau psihoterapie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O consiliere psihologică sau citeşte cărţi cu acest specific şi un consult medical pentru senzaţia de presiune.
Pa, pa.