| Pasck a întrebat:

Cum sa scapi de electrizare? Curentez pe oricine ating!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai asta inseamna ca ai o incarcare electrostatica foarte mare si atunci incearca sa umblii decsult pe pamantul gol si sa nu te mai imbraci decat cu lucruri din bumbac.

| remus a răspuns:

Un remediu la indemina este gasirea unei surse pentru descarcarea energiei statice acumulata de organism, acestea sint : plimbatul descult pe iarba cu roua, plimbatul pe nisip umed la plaja s-au o bucata de tabla de cupru de preferat, ori aluminiu de marimea 0, 50/0, 50m legata la un calorifer in apartament, se sta cu picioarele goale 5-10 minute zilnic, comunicati-mi va rog efectul, multa sanatate!

Shin
| Shin a răspuns:

Ai grija cu ce te imbraci, si din cand in cand mai descarca-tewinking
Shin.

| Silvia a răspuns:

Ce tare! laughing
Vreau si eu. foarte tare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai imbraca in haine sintetice pentru ca si de pe ele te imcarci si depinde si in ce mediu iti desfasori activitatea(te poti incarca atingand anumite obiecte