| Alka25 a întrebat:

Cum să slăbești în timp scurt, am o săptămână și dacă aș da jos 5 kile ar fi perfect (am 13 ani și 55 de kile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti hotarata, poti face dieta Pierre Dukan, unde manaci pe saturate si dai jos, chiar si 5 Kg in 7 zile.
Totul este sa manaci doar proteina in cele 7 zile: carne de pui, vita sua peste, fara pielita, degresata, doar fiarta sau fripta. Oua fierte, ham slab, sau parizer sau pateu de ficat.
Nu ai voie nimci altceava decat cele de mai sus.
In plus: NU se bea nici un pic de alcool, lapte, sucuri sau ape carbogazoase. Este permisa doar apa plata si trebuie sa fie cam 2 litri pe zi.
La faza 2 se introduc legumele...dar uite aici dieta:
http://dieta-dukan.demoiselle.ro/

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlankWhite a răspuns:

Mergi la inot